Materiál brýlových čoček

Polykarbonát

Polykarbonát je materiál moderní doby. Je neuvěřitelně pevný, lehký a pružný, vysoce odolný proti nárazu. Tyto vlastnosti z něho činí ideální čočku pro děti a sportovce. Jeho nevýhodou je nízká odolnost vůči oděru a malá chemická odolnost. Nízká odolnost vůči oděru se odstraní nanesením tvrdící vrstvy, která výrazně zvýší životnost čočky. Polykarbonát poskytuje 100% ochranu proti UV záření. Upřednostňujete bezpečnost a elegantní vzhled? Pak je polykarbonátová čočka určena právě pro Vás.

Plast

Plastové neboli organické brýlové čočky jsou o více než polovinu lehčí než čočky skleněné. Tuto vlastnost ocení zejména uživatelé s vyšší hodnotou dioptrií. Vzhledem k pružnosti materiálu jsou vhodné pro děti a sportovce. Plast je však méně odolný vůči poškrábání. Tato jeho vlastnost se potlačí nanesením tvrzené vrstvy. Naše nabídka plastových čoček je více něž široká, vybírat si můžete jak z čirých, tak i třeba samozabarvovacích.

Sklo

Skleněné neboli minerální brýlové čočky jsou vyrobeny z nejstaršího a nejlevnějšího používaného materiálu - ze skla. Díky vynikající odolnosti vůči oděru zůstávají stále velmi oblíbené a žádané. Jejich nevýhodou je poměrně velká hmotnost. Minerální čočky v naší nabídce naleznete jak čiré, tak i samozabarvovací.

Trivex

Nejnovější materiál s trojicí charakteristik, které se společně ještě nevyskytovaly:

  • skvělé optické vlastnosti

  • výjimečná odolnost vůči nárazu

  • ultra lehké (o 10 % lehčí než polykarbonát)

  • Trivex je ideálním materiálem do moderních vrtaných obrub a poskytuje 100% ochranu proti UV záření. Doporučujeme pro sportovce a děti.