Opravy brýlí

Opravy brýlí a korekčních pomůcek jsou nezbytnou součástí při poskytování služeb a servisu spojeného s nošením brýlí. V dřívějších dobách jsme byli zvyklí na to, že jakákoliv „havárie“ šla opravit nebo vyměnit. Bylo to díky nižšímu počtu výrobců brýlových obrub a jisté uniformitě v použitých materiálech a typech náhradních dílů. To však dnes již poněkud neplatí právě zvýšenou variabilitou a změnami technologií v použitých materiálech. Zejména levné materiály pro brýlové obruby nejsou vyrobeny způsobem vhodným pro následné opravy. Nej-častěji se vyměňují šroubky a to do očnic a do stranic.

K tradičním patří: výměna nýtovaných stěžejek, výměna zatavených stěžejek, pájení jednotlivých částí kovové obruby, lepení očnice s vázáním, odvrtání zalomeného šroubku, obnova závitů pomocí závitníků, výměna sedel, koncovek, …

Při příjmu takovéto zakázky je potřeba pečlivě zvážit, zda je oprava vůbec možná a klienta dopředu upozornit na úskalí s tím spojená.

Po provedení každé opravy je nutné zkontrolovat její provedení, očištění pracovní plochy, případné znovuobnovení povrchové vrstvy. Výsledkem je opětovné získání funkčnosti korekčního prostředku a maximálně estetický vzhled opraveného místa.

Čištění brýlí ultrazvukem

Čištění brýlí ultrazvukem provádíme zdarma. Zároveň brýle zkontrolujeme, případně srovnáme a dotáhneme šroubové spoje. Podobně je u nás možné ultrazvukem vyčistit i jiné předměty, než brýle. Čištěný předmět musí být takové povahy, aby se působením ultrazvuku nepoškodil a jeho rozměry musí být odpovídající naší ultravaně. Můžete si tak nechat vyčistit například šperky, kovové řemínky k hodinkám, nástroje a podobné drobnosti.