Časté dotazy

Mohou se brýlové čočky rozbít?

Pro zamezení rizika rozbití a možného poranění při rozbití brýlových čoček doporučujeme zvolit čočky plastové či polykarbonátové nebo z materiálu trivex, které jsou výrazně odolnější proti rozbití

Jaké prostředky mám použít k čištění čoček?

Čočky čistěte pouze utěrkou z mikrovlákna a roztoky určenými k péči o brýlové čočky, které Vám doporučil Váš optik.

Mám se něčeho vyvarovat, pokud nosím samozabarvovací čočky?

Samozabarvovací čočky reagují na intenzitu UV záření - čím je vyšší, tím se čočky více zabarví a naopak. Pozor si musíme dát při řízení motorových vozidel, neboť samotné čelní sklo automobilu již UV záření pohlcuje, tudíž se čočky nezabarvují. Pro řízení motorových vozidel doporučujeme polarizační čočky Drivewear, které se jako jediné zabarví i za sklem automobilu.

Jak zacházet s vrtanými brýlemi?

Vrtané brýle jsou velice moderní a oblíbené. Jsou však křehké, náchylné na poškození a drží pouze na několika šroubcích. Brýle je nutno nasazovat a sundávat oběma rukama a ukládat do pevného pouzdra.

Jaký druh čoček mám zvolit, pokud sportuji?

Pokud sportujete, doporučujeme Vám zvolit polykarbonátové čočky, nebo ještě lépe čočky z materiálu Trivex, které jsou neuvěřitelně pevné, lehké a odolné proti rozbití i nárazu. Pokud provozujete venkovní sporty a potřebujete "sluneční brýle", doporučujeme Vám polarizační čočky, které obsahují tzv. polarizační filtr jehož vlastností je blokování oslnivých odrazů a odlesků např. od vodní hladiny. Tento polarizační filtr navíc zlepšuje vnímání hloubky i ostrosti barev.

Může nevhodná dioptrie čočky ovlivnit můj zrak?

Ano. Nepoužívejte brýle s nevhodnou dioptrií ani čočky poškrábané nebo prasklé, protože by to mohlo negativně ovlivnit kvalitu vašeho vidění.

Mám brýle poprvé. Existuje něco, na co si mám dát pozor?

Pokud máte brýle poprvé a budete je používat při řízení, počítejte s tím, že Váš odhad vzdálenosti může být zpočátku nepřesný.

K čemu je vhodná antireflexní vrstva?

Antireflexní vrstva zvyšuje propustnost světla a snižuje odlesky na čočce. Předejdete tak únavě očí a zvýšíte estetickou hodnotu Vašich brýlí.

Jak často mám navštěvovat optika?

Návštěvu očního optika Vám doporučujeme zpravidla jednou za rok a také vždy, pokud cítíte jakékoliv obtíže při vidění. Rovněž doporučujeme pravidelnou kontrolu Vašich brýlových čoček a obrub.

Co je vysokoindexní brýlová čočka?

Jedná se o brýlovou čočku s vysokým indexem lomu. Index lomu udává poměr rychlosti světla ve vzduchu a daném optickém materiálu. Obecně platí, že čím je index lomu vyšší, tím je čočka tenčí a poskytuje nositeli výrazně lepší estetický vzhled brýlí. Na druhou stranu u minerálních čoček také platí, že čím je index lomu vyšší, tím je i čočka těžší.

UPOZORNĚNÍ!

Vaše brýle vždy přenášejte v pouzdře a nikdy je nepokládejte čočkami na plochu!